Najprostsza droga do wyzdrowienia, to?

Wraz z nadchodzącą jesienią, której następstwem jest zima, zaczynają dziać się z człowiekiem naprawdę dziwne rzeczy. Wirusy i bakterie mogą nas atakować przez cały rok, jednak to właśnie jesienią i zimą, są one aż zanadto aktywne. Uśpione czekają w ukryciu na odpowiedni moment, w którym to, bez żadnych skrupułów, zaatakują nasze bezbronne i przede wszystkim zdrowe drogi oddechowe.

Nebulizacja to jeden z najprostszych i najłatwiejszych sposobów na pozbycie się uporczywych dolegliwości towarzyszących przeziębieniu. Coraz więcej osób decyduje się na nią, szczególnie jeżeli chodzi o małe dzieci, które, nie oszukujmy się, ciężko zachęcić do współpracy i przyjęcia konkretnego leku. O tym, jak powstaje katar oraz jak wygląda zabieg nebulizacji dowiesz się z poniższego artykułu.

Katar – początki

Przeziębienie to stan, w którym człowiek czuje się tak, jakby był wyjęty z kosza na śmieci. Cały obolały i bez chęci do życia. W okresie zwiększonego ryzyka zachorowań na różne dolegliwości dolnych i górnych dróg oddechowych nasz organizm może się rozregulować. Na ogół błony śluzowe nosa i gardła są wilgotne, przez co łatwiej jest im przechwytywać najróżniejsze drobnoustroje ze wdychanego powietrza. Kiedy natomiast dojdzie do ich wysuszenia, np. przez suche powietrze w mieszkaniu spowodowane sezonem grzewczym, nasz naturalny system obronny zaczyna szwankować.

Najczęstszymi objawami przeziębienia, jest zatkany nos, czyli gęsta wydzielina o różnym zabarwieniu, która całkowicie oblepia nasze zatoki i skutecznie utrudnia oddychanie. Innymi symptomami, które świadczą o tym, że złapaliśmy jakiegoś wirusa, są: kaszel, ból gardła, ból głowy, ból mięśni i stawów, obrzęk błony śluzowej nosa oraz uczucie zmęczenia, a niekiedy nawet wyczerpania.

Nie ignoruj objawów przeziębienia

W żadnym wypadku nie wolno bagatelizować „zwykłego” przeziębienia, zwłaszcza u starszych osób. Dzieci co prawda chorują dużo częściej, niż dorośli, ale zdecydowanie lepiej przechodzą choroby, niż dorośli. Katar, zwłaszcza u osób z niską odpornością, może przeistoczyć się w naprawdę groźne dla człowieka schorzenie.

Katar przenosi się wtedy z pierwotnie nadkażonego nosa do dolnych partii układu oddechowego. Nagromadzona tam wydzielina wciąż namnaża bakterie, co w rezultacie może doprowadzić do zapalenia gardła, zapalenia zatok, krtani, płuc, a nawet zapalenia spojówek.

Skuteczne rozwiązanie w dolegliwościach górnych i dolnych dróg oddechowych

Aby zapobiec mnożeniu się bakterii w naszym układzie oddechowym, warto sięgnąć po jedną z najpopularniejszych ostatnimi czasy, metodę leczenia dolegliwości dolnych i górnych dróg oddechowych, a mianowicie po nebulizację.

Nebulizacja to metoda terapii inhalacyjnej, która polega na dostarczaniu chorym płucom (bądź innym częściom układu oddechowego) leków w postaci aerozolu, czyli tak zwanej mgiełki. Mgiełka bardzo dobrze się wchłania, a to niezwykle ważne, zwłaszcza przy najmłodszych pacjentach. Ta metoda leczenia jest zalecana równie w przypadku leczenia chorób w obrębie układu oddechowego u człowieka, ale również w celach profilaktycznych.

Zaletą terapii inhalacyjnej, jest to, że jest ona skuteczna i można ją stosować już u noworodków. Dzięki niej pacjent uwalnia się od uporczywego kaszlu, zalegającej w nosie wydzieliny oraz innych dolegliwości, które towarzyszą przeziębieniu. Nebulizatory są dostępne w każdej aptece, więc każdy może zaopatrzyć się w nie i poczuć ulgę w dolegliwościach. To bardzo dobra metoda na wypędzenie choroby z organizmu, którą każdy powinien chociaż raz wypróbować, aby na własne skórze przekonać się, jak działa i pomaga.